Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wartość inwestycji w Polsce finansowanych z Planu Junckera to ok. 60 mld zł

Autor: PAP/rs
Dodano: 07-12-2018 13:08

Wartość inwestycji w Polsce finansowanych z Planu Junckera to około 60 miliardów złotych - powiedział w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że daje to naszemu krajowi piąte miejsce w UE.

Kwieciński podsumował programy inwestycyjne ministerstwa. Resort odpowiada przede wszystkim za inwestycje unijne, które zasilają niektóre z rządowych programów, na przykład Dostępność Plus, Program dla Bieszczad, Program dla Śląska, Pakiet dla średnich miast.

Z budżetu UE 2014-2020 finansowanie trafiło na ponad 44 tysiące inwestycji wartych prawie 358 miliardów złotych. Wartość wsparcia UE w tych projektach to ponad 220 miliardów złotych. Oznacza to, że dwie trzecie funduszy dla Polski jest już zagospodarowanych.

Minister dodał, że "wartość inwestycji w naszym kraju finansowanych z Planu Junckera to około 60 miliardów złotych". "Wysokość zatwierdzonego wsparcia - ponad 15 miliardów złotych - daje naszemu krajowi piąte miejsce w UE - za Francją, Włochami, Hiszpanią i Niemcami. W przyszłym roku planowane jest pozyskanie finansowania na co najmniej 7 dużych inwestycji" - podano w prezentacji resortu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021