Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja ma nowego prezesa

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
Dodano: 13-12-2018 17:25

Rada nadzorcza ZEW Kogeneracja powołała Pawła Szczeszka do zarządu spółki. Powierzyła mu równocześnie funkcję prezesa firmy.

Jednocześnie zakończyło się oddelegowanie do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki Radosława Woszczyka. Złożył on z dniem 13 grudnia rezygnację z wykonywania tej funkcji.

Paweł Szczeszek to absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie dyplomacji w Toruniu.

Czytaj też: Rząd ma nowy pomysł, jak poradzić sobie z podwyżkami cen energii

W latach 2017-18 nowy szef Kogeneracji był wiceprezesem PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa. Od 2016 r. do sierpnia 2017 r. prezes zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju, a wcześniej wiceprezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, gdzie realizował kilkanaście projektów współfinansowanych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał także w administracji publicznej oraz Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze", gdzie był odpowiedzialny za kontrolę majątku portu lotniczego Warszawa Okęcie. Uczestniczył w licznych konferencjach o tematyce energetycznej i środowiskowej m.in. w 55 sesji plenarnej ONZ dotyczącej zmiany klimatu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020