Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Energa zgodziła się na rozpoczęcie robót w Elektrowni Ostrołęka

Autor:  PAP/KM  |  19-12-2018 19:45
Rada nadzorcza Energi zgodziła się na wydanie przez spółkę Elektrownia Ostrołęka polecenia rozpoczęcia prac związanych z budową Elektrowni Ostrołęka C - podała Energa w komunikacie.

Rada nadzorcza zdecydowała również, że na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników Elektrowni Ostrołęką, Energa będzie głosowała za podjęciem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydanie przez spółkę polecenia rozpoczęcia robót dla generalnego wykonawcy, czyli konsorcjum GE Power i Alstrom Power.

Rada nadzorcza Energi zgodziła się na wydanie przez spółkę Elektrownia Ostrołęka polecenia rozpoczęcia prac związanych z budową Elektrowni Ostrołęka C
Fot. mat. pras.

Obie uchwały zostały podjęte pod warunkiem, że w aukcji mocy, z okresem dostaw rozpoczynającym się w roku 2023, projekt Ostrołęka C "uzyska dla mocy określonej na certyfikacie warunkowym tj. 852,603 MW, cenę na okres 15 lat, na poziomie nie niższym niż określony w strategii aukcyjnej".

Inwestorem w projekcie Ostrołęka C jest Elektrownia Ostrołęka. Po połowie udziałów w spółce mają Enea i Energa. W połowie października na placu budowy elektrowni rozpoczęły się prace przygotowawcze.

W połowie lipca Elektrownia Ostrołęka podpisała umowę z generalnym wykonawcą inwestycji, konsorcjum GE Power i Alstom Power Systems. Wartość inwestycji wynosi ok. 6 mld zł brutto. Zgodnie z harmonogramem przekazanie bloku nastąpi w ciągu 56 miesięcy od momentu wydania polecenia rozpoczęcia prac. 

Zobacz także: Krzysztof Tchórzewski: nie będzie przeszkód, by Ostrołęka C brała udział w aukcjach mocy

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019