Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Tesla zalega w amerykańskich magazynach, a ulga na zakup coraz mniejsza

Autor: aw/PAP
Dodano: 02-01-2019 13:47

Ponad 3 tys. samochodów Tesla Model 3 pozostało w magazynach w Stanach Zjednoczonych na koniec 2018 r. - poinformował serwis Electrek, powołując się na osoby znające szczegóły sprawy.

31 grudnia założyciel i dyrektor generalny Tesli Elon Musk opublikował na Twitterze listę salonów marki, które miały być otwarte do północy. W ten sposób producent motoryzacyjny zachęcał potencjalnych kupców do wykorzystania federalnej ulgi podatkowej na pojazdy elektryczne w wysokości 7,5 tys. dolarów - podała agencja Reutera. Musk w sobotnim wpisie przypomniał, że zniżki ulegną zmniejszeniu od początku 2019 r.

Ze względu na przekroczenie przez Teslę do lipca 2018 r. progu 200 tys. sprzedanych pojazdów elektrycznych ich nabywcy od początku 2019 r. stracili możliwość korzystania z dotychczasowych upustów w wysokości 7,5 tys. dolarów. Od 1 stycznia ulga federalna na zakup samochodów Tesli w USA została obniżona o 50 proc. Od lipca spadnie do 25 proc. początkowej wartości, a od 2020 r. zostanie całkowicie wycofana.

Jak zauważył Elektrec, szef Tesli przez ostatnich kilka tygodni podkreślał, że firma jest w stanie dostarczyć zamawiane pojazdy do końca 2018 r. Rok temu Tesla informowała, że zamówienia złożone do 15 października 2018 r. będą kwalifikowały się do pełnej ulgi podatkowej, a klienci otrzymają swoje samochody do końca grudnia. Tesla zapewniała klientów, że "robi wszystko", aby zapewnić dostawy do 31 grudnia wszystkim, którzy zamówili samochody przed 20 grudnia - podkreśliła agencja. Musk obiecał, że jeśli dojdzie do opóźnień w dostawach pojazdów firma zwróci klientom równowartość ulgi podatkowej - przypomniał Reuters.

Czytaj też: Nawet po słabych wynikach Tesla nie traci optymizmu

Powołując się na osobę bliską sprawie, Electrek poinformował, że choć producent zamierzał sprzedać do końca roku wszystkie samochody będące w amerykańskich magazynach firmy, w rzeczywistości Tesla zwiększyła poziom zapasów.

Amerykański producent samochodów elektrycznych w ostatnim tygodniu trzeciego kwartału 2018 r. wyprodukował 5,3 tys. egzemplarzy Modelu 3 - podała agencja Reutera.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020