Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Nissan zaprezentował nową wersję modelu Leaf

Autor:  PAP/KM  |  09-01-2019 09:27
Japoński koncern motoryzacyjny Nissan zaprezentował w środę w Jokohamie nową wersję elektrycznego samochodu Leaf. Model e+ ma większy zasięg i lepsze osiągi - przekonują przedstawiciele producenta.
Według Nissana Leaf e+ kosztować będzie w Japonii 38 tys. dolarów
Fot. Nissan/Twitter
Według Nissana Leaf e+ kosztować będzie w Japonii 38 tys. dolarów (4,16 mln jenów). Obecny model wyceniany jest na 28 tys. dolarów.

Podczas prezentacji w siedzibie firmy w Jokohamie w południowo-wschodniej części wyspy Honsiu podano, że zasięg nowego samochodu wyniesie na jednym ładowaniu 458 km. Wynik ten osiągnięto stosując metody pomiarowe zgodne z japońskim prawem - dodano. To o 40 proc. więcej niż w przypadku obecnego Leafa, który osiąga 322 km. Nowy model ma mieć też lepsze przyspieszenie.Samochód wejdzie do sprzedaży w Japonii jeszcze w tym miesiącu. Na wiosnę ma być dostępny w USA, a w Europie w połowie 2019 roku.

Pierwszy Leaf pojawił się na rynku w 2010 roku. Od tego czasu sprzedano na całym świecie ponad 380 tys. egzemplarzy. Sukces rynkowy tego samochodu był jednym z osiągnięć, na które powoływał się we wtorek przed sądem były prezes Nissana Carlos Ghosn. Premiera wersji e+ była przełożona w związku z jego aresztowaniem, do którego doszło 19 listopada 2018 roku.

Według agencji Kyodo środowa premiera pokazuje, że Nissan próbuje zdystansować się od swojego byłego szefa.

Przeczytaj: Szef Nissana oczekuje zmian w strukturze zarządu firmy

Leaf e+ ma konkurować z takimi samochodami jak Tesla Model 3 czy Chevrolet Bolt.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019