Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

LOTOS ufunduje stypendium za oceanem

Autor:  ARTYKUŁ DOSTARCZONY PRZEZ Grupę LOTOS S.A.  |  09-01-2019 11:06
Ruszył nabór wniosków o 2-letnie stypendium w The Bush School of Government & Public Service na Texas A&M University w Stanach Zjednoczonych. Grupa LOTOS pokryje koszty nauki oraz utrzymania przez cały okres studiów. Zgłoszenia można składać droga elektroniczną do 20 stycznia 2019 r.

Dzięki stypendium dwie osoby będą miały okazję podczas 2-letnich studiów magisterskich na kierunku Master of International Affairs oraz Master of Public Service and Administration pogłębić swoją wiedzy w takich dziedzinach jak bezpieczeństwo energetyczne, dyplomacja praz polityka zagraniczna USA. Zajęcia będą odbywać się w The Bush School of Government & Public Service na Texas A&M University (siódmym co do wielkości uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych) położonym w College Station w Teksasie. Stypendium ufundowane przez Grupę LOTOS pokryje koszty nauki oraz utrzymania przez cały okres studiów.

Grupa Lotos

Każdy z kandydatów musi przygotować w języku angielskim swoje CV, tzw. "Statement of Purpose" (czyli pracę pisemną na temat jednej z bolączek życia społecznego lub gospodarczego w Polsce, której rozwiązanie przyniosłoby największe korzyści dla naszego kraju) oraz krótką prezentację stanowiącą streszczenie wspomnianej wcześniej pracy pisemnej. Jednocześnie, należy załączyć certyfikat testu GRE (Graduate Record Examination) lub GMAT (Graduate Management Admission Test) oraz certyfikat jednego z dwóch testów językowych - TOLES lub IELTS. Zgłoszenia można przesyłać droga elektroniczną na adres stypendialotos@grupalotos.pl do dnia 20 stycznia 2019 r. Więcej szczegółów na http://bit.ly/stypendium LOTOSU.

Stypendium im. George’a H. W. Busha, 41. Prezydenta Stanów Zjednoczonych stanowi podziękowanie za jego zasługi w doprowadzeniu do upadku komunizmu w Polsce. Dodatkowym przyczynkiem do ustanowienia stypendium jest 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz nadchodząca, 30. rocznica upadku systemu komunistycznego w Polsce.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019