Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jest szansa na porozumienie z PO w tworzeniu polityki energetycznej państwa

Autor:  WNP.PL (Ireneusz Chojnacki)  |  11-01-2019 06:00  |  aktualizacja: 10-01-2019 20:52
Nie byliśmy i nie jesteśmy ideologicznie przeciwni rozwojowi energetyki atomowej w Polsce, ale dzisiaj nie jesteśmy w stanie kategorycznie się wypowiedzieć, czy naszym zdaniem energetyka atomowa powinna być w Polsce rozwijana, czy może już nie. Nie zajmiemy jasnego stanowiska, dopóki nie dowiemy się, dlaczego nasza koncepcja rozwoju energetyki jądrowej została zaniechana i co faktycznie obecnie rządzący zrobili, żeby program atomowy zrealizować, jaka koncepcja zastąpiła naszą - mówi Zdzisław Gawlik, poseł PO, szef Gabinetu Energii w Gabinecie Cieni Platformy Obywatelskiej.
Głosowałem za ustawą zamrażającą ceny energii elektrycznej w 2019 roku, bo taka ustawa była potrzebna - mówi poseł Zdzisław Gawlik
Fot. Fotolia
  • Zdaniem posła Zdzisława Gawlika polityka energetyczna powinna być efektem porozumienia wszystkich znaczących sił politycznych w kraju, dla którego jest przygotowywana, bo inaczej staje się dokumentem bez większej wartości.
  • Oderwany od realiów jest wpisany w projekt polityki energetycznej zamiar rezygnacji z rozwoju lądowej energetyki wiatrowej, bo tak odczytuję zawarte tam liczby dotyczące tego sektora - mówi Gawlik.
  • PO popiera rozwój morskich farm wiatrowych i fotowoltaiki, ocenia, że rządzący zbyt małą wagę przywiązują do energetyki wodnej. – Stopniowe odchodzenie od węgla brunatnego jest rozsądne - twierdzi poseł PO.
  • Nie mam w tej chwili pomysłu, jak to technicznie zrobić, ale deklarujemy wolę współpracy w tworzeniu polityki energetycznej państwa - mówi poseł Zdzisław Gawlik, który głosował za ustawą zamrażającą ceny energii elektrycznej w 2019 roku.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019