Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

PGE dostosowuje Elektrownię Opole do nowym norm emisji

Autor:  wnp.pl (TE)  |  10-01-2019 14:30  |  aktualizacja: 10-01-2019 14:29
Elektrownia Opole, oddział PGE GiEK, podpisała z konsorcjum firm Elemont i Armański kontrakt na „zabudowę klap szczelnych obejściowych dla instalacji odsiarczania spalin bloków 1-4”.

Jak podała PGE GiEK, wartość umowy to ok. 24 mln zł. Wszystkie zadania modernizacyjne w ramach podpisanego kontraktu zostaną wykonane na poszczególnych blokach w latach 2019-2021, w trakcie 6-miesięcznych remontów kapitalnych.

Nowe bloki w Elektrowni Opole.
fot. mat. pras.

- To kolejny dostosowania urządzeń wytwórczych Elektrowni Opole do konkluzji BAT, które zaczną obowiązywać od sierpnia 2021 r. - wskazano.

W 2018 r. zawarto już w tym celu umowy na modernizację odazotowania spalin, rekonstrukcje wymienników regavo oraz wymianę elektrofiltrów, jak również poziomów dyszowych w absorberach.

Kontrakt przewiduje zabudowę nowych, uszczelnianych gorącym powietrzem, podwójnych klap spalin odpornych na korozję, dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej.

Rozwiązanie to ma pozwolić uzyskać 100-procentową szczelność obejść absorbera, co wpłynie na obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

- Spółka PGE GiEK od wielu lat jest skoncentrowana na pracach dostosowawczych do konkluzji BAT, które zaczną obowiązywać już za 2,5 roku - skomentował p.o. prezesa spółki Norbert Grudzień.

- Opracowaliśmy szeroko zakrojony program, którego efektem będzie dostosowanie naszych aktywów wytwórczych do zaostrzonych wymogów - podsumował.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019