Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Drugi Boeing 737 MAX 8 dla Enter Air przyleciał do Warszawy

Autor:  WNP.PL/Piotr Myszor  |  10-01-2019 17:01
Enter Air sprowadził do Polski drugiego z sześciu zamówionych Boeingów 737 MAX 8. Pierwszy samolot tego typu, odebrany w grudniu 2018, rozpoczął już rejsy z pasażerami.

– Przylot do Warszawy drugiego Boeinga 737 MAX 8 oznacza zakończenie pierwszego etapu powiększania floty o tego typu maszyny. Podstawowym celem, dla którego zdecydowaliśmy się na zakup tych samolotów jest poprawa efektywności i zapewnienie pasażerom jak najlepszych warunków w trakcie wakacyjnych podróży. SP-EXA, którego odebraliśmy w grudniu, został pozytywnie przyjęty przez pasażerów, potwierdza też swoje przewagi operacyjne i bardzo wysoką efektywność – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

Drugi Boeing 737 MAX 8 dla Enter Air przyleciał do Warszawy
Fot. Materiały prasowe

Samolot SP-EXB jest drugim z sześciu zamówionych przez Enter Air samolotów Boeing 737 MAX 8, który przewoźnik odebrał w ostatnim czasie. Oba samoloty są finansowane na zasadzie leasingu finansowego przez bank DVB, jeden z największych na świecie podmiotów finansujących branżę lotniczą. Łączna kwota finansowania dwóch pierwszych samolotów wynosi 374 mln PLN.

Czytaj także: Enter Air i Rainbow Tours podpisały umowę o współpracy o wartości ok. 45,1 mln dol.

Boeingi B737 max 8 będą obsługiwane przez pilotów i personel pokładowy latający wcześniej na starszych wersjach maszyn Boeingach B737-800. Dzięki nowym maszynom park samolotów Enter Air przekroczył 20 maszyn - składa się z 19 samolotów Boeing 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8.

Enter Air realizuje połączenia dla polskich i zagranicznych biur podróży latając w ponad 30 krajach od Islandii i Portugalii po Kenię i Wyspy Zielonego Przylądka. Przewoźnik ma pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019