Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Część Rady Nadzorczej JSW krytycznie o odwołaniu dwóch członków zarządu

Autor:  wnp.pl (JD)  |  10-01-2019 17:35  |  aktualizacja: 10-01-2019 17:39
Czterech członków Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) krytycznie odniosło się do decyzji o odwołaniu 10 stycznia 2019 roku wiceprezesów Artura Dyczko i Jolanty Gruszki. Wskazują oni, że nie służy ona dobru spółki.

Członkowie Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej: Robert Kudelski, Arkadiusz Wypych, Paweł Bieszczad i Tadeusz Kubiczek wystosowali oświadczenie.

Czas pokaże, czy sytuacja w JSW się ustabilizuje, czy też dojdzie do ostrych protestów.
Fot. Mat. pras.

Napisali w nim: „Jako przedstawiciele pracowników w Radzie Nadzorczej JSW SA, mając na uwadze przede wszystkim dobro spółki, oświadczamy, iż nie zgadzamy się z treścią podjętych uchwał, w związku z czym głosowaliśmy przeciwko ich podjęciu. Przed głosowaniem nie przedstawiono nam jakichkolwiek argumentów i okoliczności uzasadniających podjęcie przedmiotowych uchwał. Wcześniej poinformowano nas, że głosowanie będzie dotyczyło innego członka zarządu. W naszej ocenie powyższe działania nie służą dobru spółki i negatywnie wpływają na jej funkcjonowanie i dalszy rozwój”.

Po posiedzeniu Rady Nadzorczej JSW 10 stycznia 2019 roku prezes Daniel Ozon pozostał na stanowisku. Jednak związkowcy wskazują, że odwołanie dwóch członków zarządu mocno destabilizuje firmę, która zajmuje się głównie wydobywaniem węgla koksowego potrzebnego do produkcji stali. Związkowcy zapowiedzieli prowadzenie akcji protestacyjnej. 

Czytaj także: Wielkie zamieszanie w JSW: obrady rady nadzorczej przerwane, związkowcy wściekli oraz Prezes JSW obroniony. Związki: to nie kończy sprawy

Rada Nadzorcza JSW składa się z 10 osób.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019