Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Będzie rozbudowa DK22 w Wielkopolsce

Autor:  PAP/KM  |  11-01-2019 08:11
Poznański oddział GDDKiA poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji dotyczącej rozbudowy DK22 na odcinku Podgaje- granica województwa wielkopolskiego. Wartość umowy to ponad 1 mln zł.

DK 22 w Wielkopolsce przebiega przez północną część województwa. Prowadzi w stronę Starogardu Gdańskiego, Malborka i Elbląga oraz w stronę Wałcza i Gorzowa Wielkopolskiego.

Celem inwestycji jest rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku długości ponad 12 km wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu oraz uporządkowaniem dostępności do drogi
Fot. GDDKiA

Jak poinformowała w czwartek Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA umowę na wykonanie dokumentacji podpisano z francuską firmą SAFAGE S.A.S - oddział w Polsce - biuro regionalne Poznań. Zadanie polega na wykonaniu dokumentacji wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych. Termin wykonania to 540 dni od dnia podpisania umowy.Celem inwestycji jest rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku długości ponad 12 km wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu oraz uporządkowaniem dostępności do drogi.

Inwestycja zakłada zwiększenie nośności nawierzchni do 11,5 tony/oś, poprawę równości podłużnej i poprzecznej, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, poprawę odwodnienia drogowego, uporządkowanie dostępności do posesji oraz segregację ruchu rowerowego i pieszego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019