Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

NWZA Dworów niejednomyślne

Autor: Parkiet
Dodano: 11-10-2007 08:13

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Firmy Chemicznej Dwory przegłosowało wszystkie proponowane uchwały. Nie obyło się jednak bez sprzeciwów.

Akceptację NWZA spółki kontrolowanej przez Michała Sołowowa uzyskał m.in. pomysł zmiany nazwy giełdowej firmy na Synthos. Akcjonariusze przegłosowali również split (podział) walorów firmy w stosunku 1 do 67. Kapitał zakładowy spółki będzie się teraz dzielić na ponad 1,323 mld akcji o wartości nominalnej 0,03 zł każda - czytamy w "Parkiecie".

Głównie dzięki głosom M. Sołowowa przeszła również uchwała o sprzedaży majątku produkcyjnego giełdowej firmy spółce zależnej, która przyjmie nazwę Synthos Dwory. Przeciw zagłosowało 9,3 proc. obecnych na WZA. Pełnomocnik Allianz Polska OFE zgłosił ponadto sprzeciw do uchwały (ma teraz miesiąc na wniesienie ewentualnego powództwa o jej uchylenie).

Pomysł przeniesienia produkcji do spółki zależnej wzbudził obawy inwestorów. Podobną operację przeprowadzono bowiem niedawno w innej giełdowej firmie kontrolowanej przez M. Sołowowa - Opocznie, które teraz chce sprzedać firmę produkcyjną Cersanitowi. Zarząd przyszłego Synthosa zapewnia jednak, że w przypadku producenta kauczuków nie ma planów sprzedaży Synthosa Dwory na zewnątrz, a chodzi jedynie o uporządkowanie grupy. Drugą firmą produkcyjną w jej strukturach będzie czeski Kaucuk, który zmieni nazwę na Synthos Kralupy - przypomniał "Parkiet".

NWZA Dworów powołało do rady nadzorczej Andrzeja Tekiela (objął funkcję przewodniczącego RN). Został oddelegowany do samodzielnego pełnienia obowiązków nadzorczych, związanych m.in. z integracją Kaucuku. Jego miesięczne wynagrodzenie zostało ustalone na 50 tys. zł - czytamy w "Parkiecie".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021