Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Cadillac zaprezentuje swój pierwszy elektryczny model w klasie premium

Autor:  PAP/PA  |  11-01-2019 15:40
Należąca do amerykańskiego koncernu General Motors marka Cadillac zaprezentuje w piątek swój pierwszy elektryczny model klasy premium. Ma on się stać konkurencją dla pojazdów Tesli - podała agencja Reutera, powołując się na osoby bliskie sprawie.

Do ogłoszenia ma dojść podczas przekazania inwestorom aktualnych informacji na temat firmy. Będzie to pierwszy luksusowy elektryk w ofercie GM. Nowy model ma bazować na platformie "BEV3", na którą składają się akumulator oraz inne części konstrukcyjne i mechaniczne. Producent nie przewiduje ujawnienia szczegółów takich jak rodzaj nadwozia, data premiery czy miejsce, w którym będzie powstawać - podała agencja.

Nowy model ma bazować na platformie "BEV3", na którą składają się akumulator oraz inne części konstrukcyjne i mechaniczne.
Fot. mat. prasowe

GM wcześniej skupiał się na produkcji nisko- i bezemisyjnych samochodów na rynek masowy - hybrydy typu plug-in Chevrolet Volt i napędzanego elektrycznie modelu Chevrolet Bolt. Koncern mimo większych wydatków na elektryfikację zapowiedział w 2018 r. zakończenie produkcji Volta oraz słabo sprzedającej się hybrydy plug-in Cadillac CT6.

Jeszcze w 2017 r. koncern informował, że do 2021 r. planuje zaprezentować elastyczną platformę i zaawansowany system baterii mający wesprzeć rozwój co najmniej 20 nowych modeli w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Platforma miałaby stanowić bazę dla pojazdów od kompaktowych crossoverów przez 7-osobowe SUV-y klasy premium do modeli dostawczych. W listopadzie 2018 r. GM zapowiedział podwojenie nakładów na programy dotyczące pojazdów elektrycznych i autonomicznych w ramach restrukturyzacji w ciągu następnych dwóch lat.

W tym tygodniu koncern poinformował, że w 2018 r. chińska sprzedaż samochodów marek należących do grupy wzrosła o 17,2 proc. do 200 tys. sztuk. Dyrektor generalna koncernu Mary Barra poinformowała, że GM planuje do 2026 r. sprzedawać na świecie milion egzemplarzy elektrycznych samochodów rocznie, w tym dużą część w samych Chinach. W 2017 r. powiedziała, że firma planuje do 2020 r. zaprezentować na rynku chińskim 10 nowych elektryków lub hybryd.

W 2018 r. producent samochodów wraz z partnerem SAIC Motor otworzył fabrykę baterii dla pojazdów elektrycznych. (PAP)

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019