Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Orlen zwiększa zaangażowanie w sponsoring siatkówki

Autor:  PAP/PSZ  |  21-01-2019 16:27
PKN Orlen rozszerza współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej (PZPS). Nowa umowa, która będzie obowiązywała do 2022 r., uwzględnia sponsoring Złotej Drużyny, ale również finansowanie rozwoju najbardziej utalentowanej młodzieży trenującej piłkę siatkową.

"Nasze zaangażowanie w piłkę siatkową, która po sportach motorowych i lekkiej atletyce jest trzecim filarem marketingowym Orlenu traktujemy również jako dobrą inwestycję. Dlatego przedłużając umowę, rozszerzyliśmy ją o wsparcie dla tych młodych zawodników, którzy za kilka czy kilkanaście lat stanowić będą o przyszłości tego sportu nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki z 21 stycznia.

PKN Orlen zawarł nowa umowę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.
Fot. pzps.pl

PKN Orlen wyjaśnił, że projekt Szkolnych Ośrodków Siatkarskich, w który spółka angażuje się w ramach nowej umowy o współpracy z PZPS, zakłada rozwój uczniów, grających w siatkówkę "na wyższym poziomie" i w większości uczęszczających do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym, którzy "mogą stać się najlepszymi zawodnikami polskiej kadry narodowej". "W programie udział bierze około 7 tysięcy uczniów rocznie w 186 szkołach na terenie całego kraju" - zaznaczył koncern.

PKN Orlen jest największym podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jednym z największych w tym segmencie w Europie.

W ostatnim czasie koncern poinformował, iż obejmie patronatem obchody, przypadającej w tym roku, 100. rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zaznaczył jednocześnie, iż wspiera przygotowania polskiej reprezentacji olimpijskiej do Igrzysk XXXII Olimpiady w Tokio.

(...)

Czytaj więcej w serwisie PulsHR.pl

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019