Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Energa podłącza starówkę do sieci ciepłowniczej

Autor: PortalSamorzadowy.pl
Dodano: 22-01-2019 17:48

Spółka Energa Ciepło Kaliskie należąca do Grupy Energa zbuduje sieć ciepłowniczą w rewitalizowanej starówce Kalisza. Inwestycja ma być gotowa w pierwszej połowie 2019 roku.

Na początku stycznia 2019 roku zarząd spółki Energa Ciepło Kaliskie spotkał się z przedstawicielami władz Kalisza i kluczowych klientów - odbiorców energii cieplnej wytwarzanej i dostarczanej przez Energę. Była to kolejna runda rozmów na temat modernizacji sieci ciepłowniczej, wodociągowej, elektrycznej i gazowniczej. W rozmowach brali udział również przedstawiciele PGNiG i PWiK.

Najważniejszym zagadnieniem, poruszanym podczas dyskusji, była rewitalizacja ulic: Śródmiejskiej, Piskorzewskiej i Zamkowej, usytuowanych w historycznym centrum miasta. Dzięki wykonanym pracom będzie możliwe podłączenie do miejskiego systemu ogrzewania kolejnych kamienic i budynków wielorodzinnych.

W trakcie spotkania z władzami Kalisza uzgodniono, że realizacja poszczególnych przedsięwzięć, związanych z rewitalizowanym obszarem, powinna być zakończona do 30 czerwca 2019 roku. Do tego czasu, do miejskiej sieci ciepłowniczej, zasilanej ciepłem systemowym, Energa Ciepło Kaliskie przyłączy wszystkie nowe obiekty zainteresowane korzystaniem z tej sieci.

(...)

Czytaj więcej w serwisie PortalSamorzadowy.pl

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022