Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Marek Chrzanowski nie może być pewny szybkiego wyjścia z aresztu

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 24-01-2019 16:43

Prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu, który nie uwzględnił wniosku o przedłużenie tymczasowego aresztu dla byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego - poinformowała 24 stycznia rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Postanowieniem z 22 stycznia Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie uwzględnił wniosku prokuratury, która domagała się przedłużenia aresztowania Chrzanowskiego o kolejny miesiąc. Tym samym sąd zdecydował, że podejrzany o przekroczenie uprawnień były szef KNF może opuścić areszt.

Okres aresztowania Chrzanowskiego upływa 26 stycznia.

Chrzanowski został zatrzymany 27 listopada 2018 roku. W śląskim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w związku z rozmową z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim. Na wniosek prokuratury sąd rejonowy aresztował go na dwa miesiące, później zażalenia obrony w tej sprawie nie uwzględnił sąd okręgowy. W ubiegłym tygodniu prokuratura poinformowała, że zwróciła się do sądu o przedłużenie stosowania tego środka zapobiegawczego o kolejny miesiąc.

Jak podawała po przesłuchaniu Chrzanowskiego PK, podczas spotkania z Czarneckim w marcu 2018 r. Chrzanowski, wówczas szef KNF, zaproponował biznesmenowi "zatrudnienie Grzegorza Kowalczyka w charakterze prawnika w Getin Noble Bank SA na okres 3 lat oraz przekazał Leszkowi Czarneckiemu informację, że zatrudnienie to będzie skutkować przychylnością Komisji Nadzoru Finansowego w czasie realizacji programu naprawczego Getin Noble Bank SA". Chrzanowski usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego - przewodniczącego KNF - w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej przez inną osobę.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021