Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Awaria transformatora w Łodzi pozbawiła prądu wielu mieszkańców

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 05-02-2019 11:44

Rano 5 lutego bez prądu było około 2,5 tys. gospodarstw w województwie łódzkim - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi. Dodatkowo w Łodzi około godziny 10 doszło do awarii transformatora w związku z czym energii pozbawionych jest około 27 tys. odbiorców.

"W związku z awariami energetycznych powstałymi w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych w Łódzkiem prąd nie dociera jeszcze do 2449 odbiorów. Najwięcej utrudnień w dostawach energii występuje powiatach: zgierskim, wieluńskim, bełchatowskim, radomszczańskim, piotrkowskim, sieradzkim i zduńskowolskim" - przekazała dyżurna WCZK w Łodzi Jolanta Kowalik-Gęsiak.

Większość awarii spowodowanych opadami śniegu ma zostać usunięta we wtorek.

Kowalik-Gęsiak poinformowała także, że około godziny 10 doszło do awarii transformatora przy ul. Drewnowskiej w Łodzi. W związku z tym energii pozbawionych jest około 27 tys. obiorców dzielnicy Polesie. "Trwa naprawa transformatora. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwają prace energetyków" - dodała.

Awarie kilkudziesięciu linii średniego napięcia i kilkuset stacji transformatorowych w Łódzkiem spowodowały intensywne opady śniegu, które przeszły przez region w nocy z 3 na 4 lutego. Tego drugiego dnia rano bez prądu w woj. łódzkim było ponad 52 tys. odbiorców.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021