Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Negocjacje ws. dyrektywy gazowej we wtorek, porozumienie jeszcze nie przesądzone

Autor:  PAP/rs  |  08-02-2019 15:52
Negocjacje między przedstawicielami państw UE i Parlamentu Europejskiego dotyczące ostatecznego kształtu przepisów w sprawie dyrektywy gazowej, odbędą się we wtorek - podało źródło dyplomatyczne w Brukseli.

Jeśli obie strony się porozumieją, co nie jest przesądzone, wówczas przepisy będą mogły wejść w życie.

Negocjacje między przedstawicielami państw UE i Parlamentu Europejskiego dotyczące ostatecznego kształtu przepisów w sprawie dyrektywy gazowej, odbędą się we wtorek
Fot. Gazprom

Projekt nowelizacji przewiduje, że podmorskie części gazociągów na terytorium UE będą w całości podlegały przepisom restrykcyjnego unijnego trzeciego pakietu energetycznego. Przyjęcie takich regulacji zmniejszyłoby rentowność Nord Stream 2 - drugiego gazociągu, który ma połączyć Rosję z Niemcami przez Morze Bałtyckie.

Ambasadorowie krajów członkowskich przyjęli w piątek w Brukseli projekt nowelizacji dyrektywy gazowej, który dotyczy gazociągu Nord Stream 2 – poinformowało unijne źródło. Stanowisko ws. zmian w dyrektywie gazowej zostało przyjęte z poprawką francusko-niemiecką, dotyczącą aplikowalności terytorialnej przepisów.

Czytaj: Przełomowa decyzja w sprawie Nord Stream 2 zapadła

"Jeśli chodzi o dyrektywę gazową, osiągnęliśmy porozumienie i było to możliwe, ponieważ Niemcy i Francja ściśle współpracowały" - powiedziała Merkel na konferencji prasowej w Berlinie.

Czytaj: Angela Merkel: Niemcy i Francja ściśle współpracowały ws. Nord Stream 2


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019