Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

PiS: będziemy dalej pracować na rzecz przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej

Autor:  PAP/dm  |  09-02-2019 15:03
Będziemy dalej pracować na rzecz przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej, po to, żeby rozwijał się Gdańsk i Polska - zadeklarował w sobotę w Gdańsku w trakcie VII Konwentu Morskiego marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Na Politechnice Gdańskiej odbywa się siódmy Konwent Morski - spotkanie przedstawicieli środowisk gospodarczych i naukowych, poświęcone zagadnieniom pozostającym w kompetencjach Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W spotkaniu, oprócz Karczewskiego, uczestniczą m.in. szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Stocznia Gdańska.
Fot. shutterstock

Karczewski powiedział, że cieszy się, iż siódme spotkanie Konwentu Morskiego odbywa się w Politechnice Gdańskiej, która - jak mówił - dynamicznie się rozwija.  - Chcemy, żeby polskie uczelnie rozwijały się, chcemy, żeby były naszymi wizytówkami, chcemy, żeby były wizytówkami Polski. Wierzę, że właśnie ta uczelnia jest również wizytówką nie tylko Gdańska, nie tylko Pomorza, ale również i Polski - podkreślił marszałek Senatu.

Podziękował ministrowi Gróbarczykowi za prowadzenie "niezwykle ważnego ministerstwa, które reaktywowali", bo chcą "pokazać nie tylko symbolicznie, ale praktycznie jak dla nas Polaków, ważna jest gospodarka morska, ale nie tylko morska, również śródlądowa".

Karczewski podkreślił, że rząd pracuje i będzie dalej pracował: na rzecz Gdańska, na rzecz przemysłu stoczniowego, całej gospodarki morskiej po to, żeby rozwijał się Gdańsk, po to, żeby rozwijała się Polska.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019