Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Janusz Miłuch nowym prezesem spółki Cement Ożarów

Autor:  TE  |  11-02-2019 10:48
Janusz Miłuch objął funkcję prezesa spółki, do której należą m.in. zakłady w Ożarowie (woj. świętokrzyskie) w Rejowcu Fabrycznym (woj. lubelskie). Na stanowisku zastąpił Andrzeja Ptaka, który z końcem minionego roku przeszedł na emeryturę.
Cementownia Ożarów
fot. mat. pras.
Miłuch ukończył inżynierię chemiczną na Akademii Techniczno-Rolniczej im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy, a także studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od 1998 r. jest związany z branżą budowlaną.
fot. Cement Ożarów
fot. Cement Ożarów
- Nowy prezes będzie kontynuował dotychczasową politykę zrównoważonego rozwoju, gdzie jednym z kluczowych elementów jest stałe podnoszenie standardów bezpieczeństwa - podała Grupa Ożarów.

- W planach jest również poszerzenie gamy produktowej oraz serwisowej oferowanej przez markę Cement Ożarów, jak również kontynuacja wieloletniej tradycji związanej ze współpracą z lokalną społecznością oraz działalnością kulturalną na rzecz gminy Ożarów i Rejowiec - dodała.

Cement Ożarów od 1995 r. należy do międzynarodowego koncernu CRH z siedzibą główną w Irlandii, który należy do największych na świecie producentów cementu i innych materiałów budowlanych.

Grupa działa w 31 krajach, zatrudniając ponad 85 tys. osób w ok. 3,6 tys. lokalizacjach w Europie, Azji i obu Amerykach. Łączny przychód koncernu w 2017 r. wyniósł ponad 27 mld euro.

W skład grupy w Polsce wchodzi obecnie ok. 90 lokalizacji, produkujących materiały budowlane. Wśród tworzących ją podmiotów znajdują się też m.in. takie spółki jak Bosta-Beton, Drogomex, Masfalt czy Polbruk.

Zobacz też: Zmiana na czele Stowarzyszenia Producentów Cementu
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019