Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Facebook wzmacnia walkę z dezinformacją przed wyborami w Indiach

Autor:  PAP/rs  |  11-02-2019 10:57
Facebook zapowiedział w poniedziałek, że w obliczu zbliżających się wyborów powszechnych w Indiach położy większy nacisk na walkę z dezinformacją. Do grona podmiotów współpracujących z Facebookiem przy weryfikacji informacji dołączyło pięciu nowych partnerów.

Nad tzw. fact-checkingiem pracować będzie m.in. grupa India Today, wiodący lokalny dom mediowy. Indie są dla koncernu Marka Zuckerberga największym rynkiem, jeśli chodzi o liczbę użytkowników aktywnie korzystających z platformy - przypomina agencja Reutera. Po rozszerzeniu programu współpracy z zewnętrznymi partnerami, w działaniach Facebooka na rzecz walki z dezinformacją w Indiach będzie wspierać go łącznie siedem podmiotów.

Facebook zapowiedział w poniedziałek, że w obliczu zbliżających się wyborów powszechnych w Indiach położy większy nacisk na walkę z dezinformacją
Fot. Shutterstock.com

W ubiegłym tygodniu koncern informował o zaostrzeniu reguł zamieszczania reklam politycznych w swoim serwisie, co ma pomóc przede wszystkim w zwiększeniu przejrzystości przed nadchodzącymi wyborami. Po zmianach użytkownicy najpopularniejszego na świecie portalu społecznościowego przy reklamach politycznych zobaczą specjalne oznaczenia informujące ich o tym, kto sponsoruje dany komunikat.

Nadawcy reklam politycznych zobowiązani są od grudnia zeszłego roku do potwierdzenia swojej tożsamości oraz lokalizacji, w której się znajdują. Promocja jest również dostępna w Indiach dla użytkowników portalu Zuckerberga w ramach specjalnego archiwum, w którym można przeczytać nie tylko treść komunikatu, ale także zapoznać się ze specyfiką grup docelowych.

Serwis internetowy telewizji CNN ocenia, że Facebook w indyjskich wyborach odegra zasadniczą rolę. Niedawne decyzje koncernu to część wysiłków na rzecz powstrzymania możliwych nadużyć, które mogłyby negatywnie odbić się na sytuacji politycznej w kraju.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019