Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Orlen ustosunkował się do zatrzymania byłego prezesa

Autor:  Paweł Szygulski  |  12-02-2019 10:29
PKN Orlen wydał oświadczenie w związku z zatrzymaniem przez CBA byłego prezesa Jacka K. oraz dwóch byłych dyrektorów biur koncernu.

"W związku z dzisiejszymi informacjami Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN Orlen współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku . Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji" - napisał płocki koncern w specjalnym oświadczeniu.

Jacek K. szefował Orlenowi w latach 2008-2015.
Fot. DarwelShots / Shutterstock.com

Czytaj także: CBA zatrzymało byłego prezesa PKN Orlen

Przypomnijmy, że 12 lutego rano agenci CBA zatrzymali trzy osoby z dawnego kierownictwa PKN Orlen. Chodzi o byłego prezesa spółki Jacka K. oraz dwóch byłych dyrektorów biur w koncernie.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, sprawa dotyczy dopuszczenia się przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach. Nieoficjalne informacje mówią o niegospodarności na kwotę kilku milionów złotych.

"Dzisiejsze zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych" - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Jacek K. był prezesem PKN Orlen w latach 2008-2015.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019