Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Burmistrz Nowego Jorku: nowa siedziba Amazona to dla nas "misja krytyczna"

Autor:  PAP/rs  |  12-02-2019 11:14
Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio podczas spotkania z władzami stanu oświadczył, że sfinalizowanie budowy nowej siedziby Amazona właśnie w tym mieście to dla niego "misja krytyczna" - poinformował we wtorek serwis Tech Crunch.

Spotkanie de Blasio z władzami stanowymi odbyło się kilka dni po ujawnieniu planów koncernu Jeffa Bezosa, który w wyniku protestów dotyczących budowy nowej siedziby Amazona na Long Island postanowił jeszcze raz zastanowić się i wziąć pod uwagę możliwość budowy placówki w innej lokalizacji.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio oświadczył, że sfinalizowanie budowy nowej siedziby Amazona właśnie w tym mieście to dla niego "misja krytyczna"
Fot. Shutterstock.com

Budowa nowej siedziby koncernu w Nowym Jorku może stworzyć nawet 25 tys. miejsc pracy. Burmistrz miasta w rozmowie z władzami stanowymi podkreślił, że Nowy Jork potrzebuje przychodów, jakie wygeneruje w mieście działalność koncernu Bezosa, podobnie jak nowych miejsc pracy. Tymczasem Demokraci zasiadający w radzie miasta sprzeciwiają się obecności firmy w regionie i wskazują, że koncern otrzymał obietnice ulg podatkowych oraz grantów na łączną sumę w wysokości nawet 2,8 mld dolarów.

Amazon jeszcze nie nabył przestrzeni biurowej pod nową siedzibę i według doniesień medialnych firma może łatwo wycofać się z decyzji o wyborze lokalizacji. Informacje na temat możliwości zmiany spotkały się z entuzjazmem mieszkańców, którzy obawiają się wpływu kampusu Amazona na lokalne plany zabudowy oraz infrastrukturę i warunki mieszkaniowe.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019