Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Pompeo: USA są przeciwne Nord Stream 2

Autor:  PAP/DC  |  12-02-2019 20:06
USA są przeciwne Nord Stream 2; rurociąg ten umocniłby przewagę rosyjską i uzależniłby inne państwa europejskie od dostaw rosyjskich - mówił we wtorek, 12 lutego w Warszawie sekretarz stanu USA Mike Pompeo po spotkaniu z szefa MSZ Jackiem Czaputowiczem.

Podczas wspólnej konferencji prasowej sekretarz stanu USA podkreślał, że polsko-amerykańskie stosunki w dziedzinie energetyki są bardzo dobre i bardzo ważne.

- Polska stara się doprowadzić do importu amerykańskiego gazu i ropy naftowej - mówił Mike Pompeo
mat. pras.

- Polska stara się doprowadzić do importu amerykańskiego gazu i ropy naftowej - mówił Pompeo.

Dodał przy tym, że Polska stara się uniezależnić od dostaw rosyjskiego gazu.

Pompeo oświadczył ponadto, że USA są przeciwne Nord Stream 2.

- Umocniłby on przewagę rosyjską i uzależniłby inne państwa europejskie od dostaw rosyjskich" - powiedział sekretarz stanu USA. 

- Podzielamy stanowisko, że projekt Nord Stream 2 nie służy bezpieczeństwu energetycznemu Europy, uważamy go za przedsięwzięcie nietrafione, a wręcz szkodliwe dla bezpieczeństwa energetycznego na kontynencie - podkreślił minister Jacek Czaputowicz.

Szefowie dyplomacji Polski i USA będą przewodniczyć rozpoczynającej się w środę, 13 lutego organizowanej wspólnie przez oba kraje, konferencji poświęconej budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Pobyt Pompeo w Polsce będzie miał równocześnie charakter wizyty dwustronnej. 

Czytaj także: Metanowiec o nazwie Flex Rainbow, transportujący około 64 tys. ton skroplonego gazu ziemnego z USA, zacumował w terminalu gazowym w Świnoujściu. To 52. dostawa w historii polskiego portu.Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019