Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Sojusz Bogdanki, JSW i KGHM Polska Miedź

Autor: Ireneusz Chojnacki
Dodano: 26-02-2019 18:02 | Aktualizacja: 26-02-2019 18:29

LW Bogdanka, Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) oraz KGHM Polska Miedź nawiązały współpracę. 26 lutego w Krakowie, podczas XXVIII Szkoły Eksploatacji Podziemnej, firmy podpisały list intencyjny, który zakłada ich współpracę przy wprowadzaniu do procesu produkcji najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i informatycznych. To pierwsze tego typu trójstronne porozumienie w historii polskiego górnictwa.

zakłada m.in., że spółki będą dzielić się swoimi doświadczeniami, w szczególności z wykorzystania robotów w procesie produkcji i podczas prowadzenia akcji ratowniczych.

Podpisany list intencyjny zakłada, że spółki będą dzielić się swoimi doświadczeniami, w szczególności z wykorzystania robotów w procesie produkcji i podczas prowadzenia akcji ratowniczych, a także dotyczącymi poprawy metod zarządzania przedsiębiorstwem w oparciu o rozwiązania IT czy wdrażania zasad gospodarki obiegu zamkniętego. Ponadto górnicze spółki będą się wspierać w zakresie pozyskiwania współfinansowania zewnętrznego dla innowacyjnych rozwiązań w górnictwie. Szczegółowe warunki współpracy zostaną określone w odrębnych umowach.

Czytaj także: Prezes LW Bogdanka o kosztach, wydobyciu i planowanych inwestycjach

- Za każdą z firm podpisujących dzisiejszy list intencyjny stoją dekady doświadczeń w obszarze wydobycia. Uznaliśmy, że podzielenie się tą wiedzą może przynieść wymierne efekty w zakresie efektywności produkcji i - co niezwykle ważne - bezpieczeństwa pracy pod ziemią - powiedział Artur Wasil, prezes LW Bogdanka.

- Kładziemy bardzo duży nacisk na nowoczesne technologie. Realizujemy program Kopalnia Inteligentnych Rozwiązań, od lat współpracujemy z ośrodkami naukowymi, w tym z Polską Akademią Nauk i Akademią Górniczo-Hutniczą. Zależy nam na tym, by być w czołówce nowoczesnych i nowatorskich firm na świecie. Łącząc nasze siły możemy szybciej osiągnąć te ambitne cele - dodał Artur Wasil.


Czytaj również: JSW i Prairie przedłużyły umowę ws. potencjalnej współpracy do 28 września

- Polskie górnictwo uchodzi na świecie za jedno z najnowocześniejszych, a sojusz trzech spółek górniczych jest gwarantem jego dalszego rozwoju. Tylko rozwój pozwoli nam utrzymać pozycję liderów na naszych rynkach zbytu - powiedział Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Nie mam wątpliwości, że nasze wyjątkowe doświadczenia i wiedza zgromadzona w KGHM to prawdziwy kapitał spółki. Pozycję giganta polskiej i światowej gospodarki budujemy w oparciu o te zasoby. Zgodnie z nową strategią już teraz znacznie zwiększamy nakłady na innowacje. Współpraca w tym obszarze i wymiana doświadczeń pozwoli zintensyfikować nasze działania - powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź w czasie uroczystości podpisania listu intencyjnego.

Porozumienie ze strony JSW podpisał prezes Daniel Ozon i Tomasz Śledź, zastępca prezesa JSW ds. technicznych. KGHM Polska Miedź S.A. reprezentowali prezes Marcin Chludziński oraz wiceprezes ds. produkcji Radosław Stach, a LW Bogdanka prezes Artur Wasil i zastępca prezesa ds. pracowniczych i społecznych Adam Partyka.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021