Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Donald Trump: z bronią atomową Korea Płn. nie ma gospodarczej przyszłości

Autor: PAP/ICH
Dodano: 02-03-2019 21:58

Prezydent Donald Trump ocenił , że w przypadku osiągnięcia porozumienia z USA Koreę Płn. "czeka świetlana gospodarcza przyszłość". Zastrzegł zarazem, że ten azjatycki kraj "nie ma żadnej gospodarczej przyszłości" jeśli będzie dysponował bronią atomową.

- Koreę Północną czeka niesamowita, świetlana przyszłość gospodarcza jeśli (Koreańczycy z Północy) osiągną porozumienie, ale nie mają oni żadnej gospodarczej przyszłości jeśli będą mieli broń atomową - powiedział Trump w sobotę, 2 marca,  na corocznej Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej w Oxon Hill w stanie Maryland.

Czytaj także: Donald Trump: rozmowy z Kimem pomogły obu stronom zrozumieć stanowiska

Dwudniowy szczyt prezydenta USA z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem zakończył się w  ubiegły czwartek wcześniej niż planowano. Po rozmowach obie strony nie podpisały porozumienia, co zapowiadał wcześniej Biały Dom.

USA i Korea Płn. przedstawiły odmienne relacje ze szczytu przywódców obu krajów.

Czytaj również: Gorsza sytuacja w gospodarce światowej sprzyja realizacji akwizycji za granicą

Na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu Trump powiedział, że porozumienia nie podpisano, gdyż Korea Płn. żądała zniesienia wszystkich nałożonych na nią sankcji, oferując w zamian pewne kroki w kierunku denuklearyzacji, które jednak strona amerykańska uznała za niewystarczające.

Szef MSZ Korei Płn. Ri Jong Ho oświadczył natomiast, że jego kraj proponował częściowe, a nie całkowite zniesienie sankcji.

Północnokoreański przywódca zakończył w sobotę ( 2 marca ) swoją pierwszą oficjalną wizytę w Wietnamie. W piątek Kim spotkał się z prezydentem tego kraju Nguyenem Phu Trongiem oraz premierem Nguyenem Xanem Phucem.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019