Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

13 chętnych do zaprojektowania odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy

Autor: PAP/KM
Dodano: 14-03-2019 16:23

Otwarto oferty w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla budowy Wschodniej Obwodnicy Warszawy na odcinku od węzła Ząbki do węzła Zakręt. Najtańsza oferta w wysokości 3,9 mln zł poniżej kosztorysu - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Kosztorys inwestorski wyniósł 6,5 mln zł.

Jak podała GDDKiA wśród 13 złożonych ofert najniższą cenę, 3,9 mln zł, zaoferowało Konsorcjum firmy Complex Projekt i Firmy Projektowej Wanecki, natomiast najwyższą cenę w wysokości 8,4 mln zł, ma oferta złożona przez spółkę TPF.Jak dodała dyrekcja termin podpisania umowy zaplanowany został na czerwiec 2019 r., a sama dokumentacja ma zostać wykonana w 12 miesięcy od jej podpisania.

Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą drogę ekspresową. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych.

Trasa S17 na odcinku od węzła Ząbki do węzła Zakręt przebiegać będzie przez gminy: Zielonka, Sulejówek oraz Wesołą i Rembertów.Na długości ok. 10,1 km wybudowane zostaną dwie jezdnie z trzema pasami ruchu w każdą stronę oraz dwa węzły drogowe: Rembertów i Poligon. Ten ostatni będzie technicznym zjazdem dla wojska.

Planowany harmonogram realizacji zakłada, że ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy zostanie ogłoszony w czwartym kwartale 2020 r., podpisanie umowy ma nastąpić w drugim kwartale 2021 roku. Same prace budowlane mają potrwać od końca 2022 do końca 2024 roku.

Szacowany łączny koszt inwestycji, czyli opracowanie dokumentacji, wykup gruntów i budowa to 1,2 mld zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020