Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Tani laptop dla niezamożnych

Autor: Interia.pl
Dodano: 17-10-2007 13:28

Na tajwańskim rynku zadebiutował Eee PC - tani laptop dla mniej zamożnych użytkowników.

Chociaż komputer miał zostać wyposażony w dystrybucję Linuksa, na rynku pojawi się także wersja z Windows XP - poinformował portal Interia.pl.

Eee PC wyposażony jest w 7-calowy wyświetlacz. Każda z poszczególnych liter E w nazwie tego małego produktu ma symbolizować kolejne funkcjonalności.

Pierwsze E to Easy to Learn, Work & Play - prostota obsługi i wygoda podczas pracy, nauki oraz zabawy. Drugie E to Excellent Internet Experience - czyli opis internetowych możliwości tego urządzenia. Natomiast trzecie E oznacza Excellent Mobile Computing Experience, podkreślając mobilność nowego gadżetu.

Za obecny na tynku model trzeba zapłacić równowartość 340 dolarów.

Tajwański Asus planuje wprowadzić na rynek EEE PC 701 - ultramobilny gadżet, który waży mniej niż kilogram i kosztuje 199 dolarów.

Mobilne urządzenie Asusa pojawiło się na rynku przed hucznie zapowiadanym OLPC nad którym pracuje kilka wielkich konsorcjów. Ausus przygotował się do rynkowej premiery Eee PC tworząc darmowe centrum pomocy i wsparcie serwisowe. Co ciekawe, pomoc dla potencjalnych klientów nie obejmuje systemu Windows XP - osoby decydujące się na zakup tego komputera będą musiały radzić sobie samemu.

- Narodziny Eee PC to prawdziwa duma Tajwanu - podsumował start taniego notebooka Jonney Shih, dyrektor zarządzający Asus. Tajwański potentat już planuje ekspansję na rynki Wietnamu i Brazyli. Pomocna w podbiciu biedniejszych krajów ma być sama cena - gorzej wyposażone modele Eee PC będą sprzedawane po specjalnych, niższych cenach.

Eee PC trafi także do Polski - nieznana jest data jego oficjalnej premiery.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020