Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Szykuje się największa transakcja w historii sektora płatności elektronicznych

Autor:  PAP/JS  |  18-03-2019 15:49
Amerykański fintech Fidelity National Information Services (FIS) zakupi firmę Worldpay, obsługującą płatności - podała agencja Reutera. Transakcja warta 35 mld dolarów oceniana jest jako największa w historii w sektorze płatności elektronicznych.

Reuters ocenia, że przejęcie Worldpaya przez FIS to część fali konsolidacji sektora technologii finansowych (fintech), którego firmy starają się budować własne zasoby w postaci systemów obsługi płatności elektronicznych, coraz częściej wykorzystywanych w transakcjach internetowych, jak i poza siecią.

Z płatności bezgotówkowych korzysta coraz większa liczba konsumentów.
(fot. pixabay.com)

Do 2023 roku rynek takich płatności na całym świecie ma generować przychody w wysokości nawet trzech bilionów dolarów - twierdzą analitycy firmy McKinsey. Jak podkreślają, z płatności bezgotówkowych korzysta coraz większa liczba konsumentów.

Firma Worldpay, znana przede wszystkim z obsługi transakcji z użyciem kart płatniczych w Wielkiej Brytanii, przed transakcją wyceniana jest na około 43 mld dolarów. Po połączeniu z FIS grupa może spodziewać się przychodów rocznych na poziomie 12 mld dolarów. Analitycy wskazują, że po sfinalizowaniu transakcji FIS zyska na wzmocnieniu pozycji biznesowej, co pozwoli firmie na poszukiwanie kolejnych okazji do synergii i przyspieszenie wzrostu przychodów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019