Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Fałszywe strony do składania e-PIT. Ministerstwo Finansów ostrzega

Autor:  PAP/JS  |  20-03-2019 15:32
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi stronami do składania e-PIT-ów. Jak poinformował rzecznik resortu Paweł Jurek na Twitterze, resort złożył doniesienie w sprawie strony wizualnie podobnej do #TwojePIT.

"To bardzo ważne ostrzeżenie. Właśnie zgłosiliśmy odpowiednim służbom stronę, która wizualnie była podobna do #TwojePIT. Właściwy adres jest tylko jeden http://podatki.gov.pl" - napisał na Twitterze Paweł Jurek.

Usługę Twój e-PIT uruchomiono na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl 15 lutego
(fot. MF/twitter)Resort finansów zwrócił uwagę podatnikom, że jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r. udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl.

Przestrzegł też, że korzystanie z innych stron www lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez Ministerstwo Finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

Usługę Twój e-PIT uruchomiono na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl 15 lutego. W jej ramach urząd skarbowy przygotował i udostępnił zeznanie podatkowe za 2018 rok każdego rozliczającego się według formularza PIT-37 i PIT-38. Podatnik może wybrać, czy chce skorzystać z zeznania przygotowanego przez administrację skarbową, czy samodzielnie złożyć zeznanie.

Ważne dla pracowników kwestie, m.in. temat PPK, zostaną poruszone podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 13-15 maja w Katowicach.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019