Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Wielu rannych po silnej eksplozji w chińskich zakładach chemicznych

Autor: PAP/rs
Dodano: 21-03-2019 11:28

Do silnej eksplozji doszło w czwartek w zakładach chemicznych w mieście Yancheng na wschodzie Chin. Według lokalnych mediów wybuch ranił wiele osób i uszkodził zaparkowane w pobliżu samochody. Jak dotąd nie pojawiły się doniesienia o ofiarach śmiertelnych.

Eksplozja miała miejsce o godz. 14.45 czasu miejscowego (godz. 7.45 w Polsce) w fabryce chemicznej w mieście Yancheng w prowincji Jiangsu, około 250 km na północ od Szanghaju.

Na amatorskim nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych widać pożar w jednej z zakładowych instalacji, która następnie wybucha, tworząc kilkudziesięciometrową kulę ognia.

Reporterzy dziennika "Yangzi Wanbao" ustalili, że eksplozja miała miejsce w zakładzie produkującym środki ochrony roślin. Wybuch wybił szyby w okolicznych budynkach. "Dziesiątki zaparkowanych w okolicy samochodów zostały poważnie uszkodzone, a wielu ludzi odniosło obrażenia" - podała gazeta.

Według najnowszych informacji chińskich mediów ranni zostali przewiezieni do szpitala. Strażacy wstępnie opanowali pożar, a wydział ochrony środowiska przeprowadził kryzysową inspekcję.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020