Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Premier Słowacji: możliwe tylko nieznaczne przesunięcie brexitu w czasie

Autor:  PAP/rs  |  21-03-2019 12:48
Premier Słowacji Peter Pellegrini, przedstawiając w czwartek w parlamencie stanowisko swojego rządu przed posiedzeniem Rady Europejskiej, oświadczył, że w grę wchodzi tylko krótkie opóźnienie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Pellegrini doprecyzował, że jego kraj jest gotów zaakceptować odroczenie brexitu do daty wyborów do Parlamentu Europejskiego, czyli 26 maja. Premier Theresa May wnioskuje o dłuższą zwłokę - szefowa brytyjskiego rządu chciałaby, żeby nowy termin został wyznaczony na 30 czerwca.

Premier Słowacji Peter Pellegrini oświadczył, że w grę wchodzi tylko krótkie opóźnienie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej
Fot. Shutterstock.com

Stanowisko Londynu nie uzyskało aprobaty Bratysławy. "Co drugi dzień nad czymś głosują i nigdzie to nie prowadzi. Nie mam pojęcia, co Wielka Brytania chce tak naprawdę zrobić" - ubolewał socjaldemokratyczny premier Słowacji przemawiając w Radzie Narodowej.

Pellegrini zadeklarował też, że jest przeciwko wprowadzaniu zmian w wynegocjowanej już pomiędzy Brukselą a Londynem umowie dotyczącej brexitu, którą Izba Gmin dwukrotnie już odrzuciła. Zmianie mogłaby ulec jedynie polityczna deklaracja dołączona do dokumentu.

W czwartek po południu rozpocznie się w Brukseli szczyt szefów unijnych państw i rządów, na którym będzie m.in. omawiana kwestia wyjścia W. Brytanii z UE.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019