Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Karta kredytowa od... Apple? I to już wiosną

Autor: PAP/JS
Dodano: 25-03-2019 19:37

Firma Apple zapowiada, że od wiosny 2019 w USA będzie dostępna karta kredytowa Apple Card, wydawana przez bank Goldman Sachs. Poinformowano o tym podczas wydarzenia premierowego w siedzibie firmy w Cupertino

Jak podano, użytkownik ma zgłaszać chęć posiadania Apple Card bezpośrednio na smartfonie iPhone i od razu móc rozpocząć korzystanie z niej. Usługa wykorzystuje technologię MasterCard.

Aplikacja pokaże, ile użytkownik wydał w określonych kategoriach i ile musi zapłacić. Funkcja Daily Cash przypominać ma cashback, lecz działać w systemie codziennych rozliczeń. 2 proc. wydatków za pomocą Apple Pay zwracane będzie w formie Daily Cash, a zakupy produktów Apple będą wiązać się z 3 proc. zwrotem.

Sama fizyczna karta ma być zrobiona z tytanu. Nie ma numeru karty i kodu bezpieczeństwa ani nie wymaga ona podpisu. Niezbędne informacje dostępne są w aplikacji Wallet, a każda transakcja wykorzystuje unikalny kod - numer karty jest więc niemożliwy do skradzenia. Transakcje fizyczną kartą oferują jedynie 1 proc. zwrotu Daily Cash.

Karta nie będzie obciążona karami za opóźnienia w opłatach, przekroczenie limitu, ani opłatami rocznymi.

 W poniedziałek firma Apple zaprezentowała też zapewniającą dostęp do gazet i czasopism wielu wydawców usługę informacyjną Apple News +.Subskrypcja miesięczna będzie kosztować 9,99 dol. Od kilku tygodni Apple przygotowywało się do wydarzenia premierowego, podczas którego ma także zaprezentować platformę strumieniowania wideo

Firma Apple zaprezentowała także platformę dla własnych filmów i seriali Apple TV+, zmienioną aplikację Apple TV oraz platformę Apple TV Channels.

Subskrypcyjna usługa Apple TV + ma stać się platformą dla produkowanych we współpracy z koncernem filmów i seriali. Zapowiedziano, że sygnowane przez siebie treści udostępnią w usłudze m.in. Steven Spielberg, Damien Chazelle, JJ Abrams, M. Night Shyamalan czy Oprah Winfrey.

Abonament TV + pojawi się na jesieni, ma zadebiutować w ponad 100 krajach jeszcze w 2019 r. Treści dostępne będą zarówno przez internet, jak i do pobrania i oglądania offline. Ceny subskrypcji nie ujawnionoa.

Odświeżono wcześniejszą aplikację Apple TV, a nowy interfejs pojawi się na dotychczasowych platformach w maju. Aplikacja w najnowszej odsłonie pojawi się też na komputerach Mac na jesieni obecnego roku. W planie jest jej premiera na wielu urządzeniach Smart TV m.in. Roku i Fire TV.

Nową funkcją aplikacji będzie Apple TV Channels - platforma, która pozwoli na wykupienie dostępu do usług telewizji kablowej czy satelitarnej, ale także do treści publikowanych przez HBO, Showtime, Starz, Hulu czy CBS All Access

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019