Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Poradnik: Cyfrowa transformacja w magazynie

Autor: ARTYKUŁ PROMOCYJNY DOSTARCZONY PRZEZ FIRMĘ SENTE SYSTEMY INFORMATYCZNE SP. Z O.O.
Dodano: 12-04-2019 11:05

O teoriach związanych z cyfrową transformacją firm mówi się wiele. Od kilku lat jest ona wskazywana jako jeden z głównych trendów w rozwoju biznesu. Przedsiębiorcy nie tylko znają tę koncepcję, ale również coraz intensywniej poszukują możliwości jej wykorzystania w swoich firmach. Okazuje się jednak, że nadal niewiele jest informacji na temat praktycznego wymiaru tej koncepcji i jej zastosowania w biznesowych realiach.

Specjaliści Sente wraz z ekspertami w dziedzinie procesów intralogistycznych opracowali poradnik, który stanowi przegląd metod wdrożenia cyfrowej transformacji w magazynach firm handlowych.

Od teorii do praktyki
Poradnik to przewodnik po kluczowych zagadnieniach związanych z cyfrową transformacją firm handlowych w obszarze zarządzania procesami magazynowymi. Na początku publikacji wyjaśnione zostały różnice pomiędzy cyfrową transformacją a cyfryzacją. Kolejne rozdziały materiału stanowią omówienie roli magazynu w transformacji całego przedsiębiorstwa oraz dostarczają odpowiedzi na kluczowe pytania:

● Czy cyfrowa gospodarka potrzebuje fizycznej logistyki?
● Jak wykorzystać cyfryzację i automatyzację w zwiększaniu wydajności procesów intralogistycznych?
● W jaki sposób inteligentne systemy zarządzania zmieniają sposób organizacji pracy i zwiększają potencjał magazynu?

Inteligentne zarządzanie i automatyka magazynowa
Poradnik powstał na bazie analizy metod cyfryzacji i automatyzacji magazynu oraz pogłębionych wywiadów z ekspertami. W materiale swoją wiedzą na temat inteligentnych systemów zarządzania oraz automatyki magazynowej podzieli się m.in.: Marcin Duplicki (od ponad 15 lat związany z branżą intralogistyki, obecnie konsultant w zakresie automatyzacji magazynów), Krzysztof Wieczorek (business architecture director w OEX E-Business), i Wojciech Nowak (konsultant rozwiązań biznesowych, ekspert w zakresie wdrożeń systemu klasy WMS, wiceprezes Sente).


Materiał do pobrania znajduje się tutaj: http://bit.ly/2U9QRos

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020