Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Nadzór finansowy skomentował rządową propozycję dotyczącą OFE

Autor:  PAP/rs  |  15-04-2019 17:39
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego pozytywnie ocenia przedstawioną przez rząd inicjatywę przeniesienia aktywów zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE) na prywatne, indywidualne konta emerytalne.

W opinii UKNF projektowana operacja przełoży się na zwiększenie zaufania wśród uczestników rynku finansowego, zarówno instytucjonalnych, jak i prywatnych. Przeniesienie aktywów z rachunków w OFE na prywatne, indywidualne konta emerytalne będzie miało stymulujący wpływ na polski rynek kapitałowy.

KNF pozytywnie ocenia inicjatywę przeniesienia aktywów zgromadzonych w OFE na prywatne, indywidualne konta emerytalne
Fot. PTWP (Marek Misiurewicz)

"Jest to korzystne rozwiązanie dla budowania długoterminowych oszczędności społeczeństwa i tym samym zabezpieczenia przyszłych potrzeb emerytalnych obywateli. Realizacja tego projektu będzie w bezpieczny sposób prowadzić do mobilizacji oszczędności prywatnych i wzmocnienia finansowania przedsiębiorstw" - ocenia Rafał Mikusiński, zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, odpowiedzialny w UKNF za Pion Nadzoru nad Rynkiem Kapitałowym.

100 proc. środków z OFE, w kwocie 162 mld zł, przekazujemy na prywatne, indywidualne konta emerytalne - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Czytaj na WNP.PL.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019