Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Na 64 gminy dostęp do gazu ma tam 40. Do 2022 sieć się rozrośnie

Autor:  PAP/PSZ  |  16-04-2019 09:18
Na obszarze województwa zachodniopomorskiego do 2022 r. zbudujemy sieć gazową na terenie kolejnych 10 gmin - oznajmił Robert Perkowski z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przy okazji otwarcia placówki gazowniczej Polskiej Spółki Gazownictwa w Dębnie.

Otwarta w poniedziałek placówka swoim zasięgiem obejmuje gminy: Dębno, Mieszkowice, Boleszkowice, Moryń, Cedynia, Chojna, Trzcińsko Zdrój, Nowogródek Pomorski, Myślibórz, Lipiany, Kozielice, Banie i Widuchowa. Na terenie jej działania znajduje się ok. 100 kilometrów sieci gazowej i ponad 2400 przyłączy, a PSG dostarcza gaz do ponad 5300 odbiorców.

Do końca ubiegłego roku obsługę sieci w Dębnie i w sąsiadujących z miastem miejscowościami zapewniała Gazownia w Kostrzynie nad Odrą.
Fot. mat. pras.

Do końca ubiegłego roku obsługę sieci w Dębnie i w sąsiadujących z miastem miejscowościami zapewniała Gazownia w Kostrzynie nad Odrą. Od stycznia 2019 roku przejęła ją Gazownia Szczecin Południe. Jak podkreślili przedstawiciele PSG, uruchomienie placówki w Dębnie było niezbędne ze względu na duże odległości i długi czas dojazdu jednostek ze Szczecina do awarii.

Część województwa zachodniopomorskiego, podlegająca Oddziałowi Zakładowi Gazowniczemu w Szczecinie jest obecnie zgazyfikowana w 62,5 procentach. Na 64 gminy dostęp do gazu ma 40.

(...)

Czytaj więcej w serwisie PortalSamorzadowy.pl

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019