Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jarosław Kaczyński: złotówka chroni nas przed wstrząsami

Autor:  PAP/rs  |  17-04-2019 14:32
Złotówka chroni nas przed wstrząsami, zapewnia szybszy rozwój i umożliwia podwyższanie stopy życiowej, zarówno poprzez rozwój gospodarczy, jak i właściwą politykę państwa; sfera euro, to jest dzisiaj sfera stagnacji - powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński poinformował, że wysłał do szefów formacji parlamentarnych projekt deklaracji i chodzi o to, żeby wszystkie formacje zagwarantowały, iż w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego państw Zachodu.

Strefa euro, to jest dzisiaj sfera stagnacji - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński
Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Prezes PiS wyraził nadzieję, że deklaracja pokaże "dojrzałość polskiej klasy politycznej". "Bo w tym przypadku chodzi o oczywisty interes naszego kraj i jego obywateli" - podkreślił.

"Ten interes jest tutaj całkowicie spójny, z tego względu, że złotówka chroni nas przed wstrząsami, zapewnia szybszy rozwój, wiadomo - sfera euro, to jest dzisiaj sfera stagnacji" - powiedział Kaczyński.

Mówił, że złotówka chroni osiągnięty już poziom stopy życiowej i umożliwia jej podwyższanie, zarówno poprzez rozwój gospodarczy jak i właściwą politykę państwa.

"Liczymy na to, że ewentualne zobowiązania niektórych formacji politycznych wobec ich zewnętrznych sojuszników - ja tutaj stosuję formę przypuszczeniową - nie będą miały znaczenia, bo interes polskiego społeczeństwa, polskich obywateli i polskiego państwa jest tutaj zupełnie oczywisty" - powiedział prezes PiS.

"Stąd nasza wiara w to, że ta deklaracja zostanie podpisana i że ona jednocześnie stworzy pewną płaszczyznę wspólnego myślenie o polskiej przyszłości" - dodał.

O wspólnej europejskiej walucie będziemy dyskutować od 13 do 15 maja w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się pod patronatem WNP.PL. Serdecznie zapraszamy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019