Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Prezydent złożył obietnicę w sprawie Sił Zbrojnych

Autor:  PAP/rs  |  17-04-2019 15:15
Jako zwierzchnik Sił Zbrojnych zobowiązuję się, że zrobię wszystko, by Wojsko Polskie było wojskiem NATO na najwyższym światowym poziomie - mówił w środę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent i szef MON spotkali się z żołnierzami w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie.

Zrobię wszystko, by Wojsko Polskie było wojskiem NATO na najwyższym światowym poziomie - mówił prezydent Andrzej Duda
Fot. KPRP/Jakub Szymczuk

"Szef Sztabu Generalnego mocno podkreśla - wyjdźmy ze strefy komfortu, wyjdźmy z koszar, zgadzam się z tym, wyjdźmy z koszar, ćwiczmy mobilność, ale też bądźmy bliżej ludzi" - mówił w swoim wystąpieniu prezydent.

"Polacy bardzo się cieszą, widząc swoich żołnierzy, oddychają z ulgą widząc, że żołnierze przyjeżdżają do ich wioski, ich miejscowości, gdzie dawno nie widziano polskich żołnierzy. Dobrze wyposażeni, eleganccy, mówią ludzie, to nie jest to wojsko" - podkreślał.

Dodał, że ma nadzieję, iż "to będzie coraz bardziej wojsko XXI wieku, wojsko NATO na najwyższym światowym poziomie". "Zobowiązuje się wobec państwa, że będę czynił wszystko ze swojej strony jako zwierzchnik Sił Zbrojnych, żeby tak właśnie było" - powiedział.

Duda prosił zebranych "o przekazanie wyrazów szacunku swoim najbliższym". Dodał, że dotyczy to zarówno żołnierzy, jak i cywilnych pracowników wojska. Należą się im, mówił, wyrazy szacunku i podziękowania, bo "godzą się na to, by ich najbliżsi służyli, wyjeżdżali na misje zagraniczne, godzą się na to, by wykonywali obowiązek żołnierski, który czasem polega na ryzykowaniu życiem".

Zaznaczył, że zawsze pamięta też o rodzinach tych, który polegli "realizując obowiązek obrony RP poza granicami kraju". "Im także składam swoje najwyższe wyrazy szacunku i życzenia" - powiedział prezydent.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019