Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Uber wprowadza nowe środki dla bezpieczeństwa pasażerów

Autor:  PAP/rs  |  18-04-2019 19:13
Uber wprowadza nowe funkcje w aplikacji, mające służyć zwiększeniu bezpieczeństwa przejazdów. Pasażerowie otrzymają informację na temat samochodu, z którego będą korzystać oraz jego kierowcy - podał Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że zmiany są wprowadzane kilka tygodni po głośnym przypadku morderstwa 21-letniej studentki z Karoliny Południowej, która wsiadła do niewłaściwego samochodu w przekonaniu, że jest to zamówiony przez nią pojazd. Uber zapowiedział wtedy, że wdroży rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo korzystających z jego usług użytkowników.

Uber wprowadza nowe funkcje w aplikacji, mające służyć zwiększeniu bezpieczeństwa przejazdów
Fot. Shutterstock.com

W wywiadzie dla NBC News dyrektor ds. prawnych i kwestii bezpieczeństwa Ubera Tony West powiedział, że firma wprowadza specjalne powiadomienie, przypominające użytkownikom,, by upewnili się, że wsiadają do właściwego pojazdu, sprawdzając jego markę i model, tablice rejestracyjne, a także nazwisko i zdjęcie kierowcy.

Nowe funkcje od czwartku są dostępne w Karolinie Południowej, a w ciągu kilku dni pojawią się na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Firma zapowiedziała też, że stworzy specjalny program dla uniwersytetów, zapewniający studentom przejazdy w godzinach, gdy dostępność innych usług przewozowych jest ograniczona.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019