Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

GITD na tropie przewoźników okazjonalnych. Trwają wzmożone kontrole

Autor:  PAP/JS  |  24-04-2019 22:52
Od 11 do 21 kwietnia przeprowadzono blisko 500 kontroli m.in. przewoźników okazjonalnych; stwierdzono ponad 140 nieprawidłowości - powiedział w Sejmie Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Gajadhur uczestniczył w obradach połączonych sejmowych komisji cyfryzacji i infrastruktury, podczas których odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu noweli ustawy o transporcie drogowym.

Kara, jaką ITD może nałożyć na przewoźników sięga nawet 12 tys. zł
(fot. ITD/twitter)

Gajadhur zaznaczył, że Inspekcja Transportu Drogowego od wielu lat prowadzi kontrole, których celem jest przestrzeganie przez przewoźników zasady uczciwej konkurencji w przewozie osób.

"Od 11 kwietnia do 21 kwietnia przeprowadziliśmy blisko 500 tego typu kontroli. Te kontrole odbywają się we wszystkich województwach. Nie są to wyłącznie kontrole pojazdów z wykorzystaniem tzw. aplikacji, również kontrolujemy przewoźników tzw. okazjonalnych" - powiedział.

I dodał: "na blisko 500 kontroli wykryliśmy ponad 140 naruszeń przepisów ustawy o transporcie drogowym". Gajadhur zaznaczył, że kontrole były prowadzone we współpracy z policją i Krajową Administracją Skarbową.

Wzmożone kontrole drogowe Gajadhur zapowiedział 10 kwietnia po spotkaniu przedstawicieli rządu i środowisk taksówkarskich w Radzie Dialogu Społecznego. Mówił wówczas, że należy się spodziewać "znacznie bardziej intensywnych kontroli drogowych, które będą prowadzone przy współpracy ze środowiskiem taksówkarskim". Zaznaczył, że kara jaką ITD może nałożyć na przewoźników sięga nawet 12 tys. zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019