Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Koreański dostawca baterii do e-aut zainwestuje 1,5 mld zł w Dąbrowie Górniczej

Autor:  AH  |  09-05-2019 07:52
O tym, że SK Innovation, koreański dostawca baterii do e-aut zbuduje w Polsce fabrykę separatorów wykorzystywanych do ich produkcji, wiadomo już od ponad miesiąca. Teraz okazuje się, że wybór padł na Dąbrowę Górniczą w województwie śląskim, gdzie ma trafić inwestycja warta 1,5 mld zł.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu poinformowała pod koniec marca, że SK Innovation ma zamiar w Polsce uruchomić produkcję w fabryce separatorów baterii wykorzystywanych w autach elektrycznych

W uruchomienie fabryki południowokoreański gigant zdecydował zainwestować blisko 1,5 mld zł.
Fot. Shutterstock

W zlokalizowanej na Śląsku fabryce SK Innovation kwartalnie ma powstawać 470 mln m kw. separatorów. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2021 roku. Przy produkcji separatorów pracować ma co najmniej 300 osób.

Jak się wówczas dowiedzieliśmy, w uruchomienie fabryki południowokoreański gigant zdecydował zainwestować blisko 1,5 mld zł.

Czytaj więcej: W 2021 r. ma ruszyć produkcja separatorów baterii w polskiej fabryce SK Innovation

Teraz katowicka "Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, że SK Innovation wybrała Dąbrowę Górniczą na miejsce budowy swojej fabryki w Polsce. Jak mówi dziennikowi Krzysztof Senger, wiceprezes PAIH, inwestor otrzymał do wyboru tereny inwestycyjne w trzech województwach w południowej Polsce.

Według nieoficjalnych informacji dziennika, wybór padł na włączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tereny inwestycyjne w dzielnicy Tucznawa, gdzie od dwóch lat działa też należąca do japońskiego koncernu fabryka NGK Ceramics. Gazeta powołuje się przy tym na zawiadomienie prezydenta Dąbrowy Górniczej o przeprowadzeniu oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa fabryki separatorów do baterii litowo-jonowoych SK hi-tech battery materials Poland".

KSSE na razie nie chce komentować ani potwierdzić tych informacji.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019