Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Toyota i Panasonic chcą oferować usługi dla mieszkań

Autor:  PAP/AH  |  09-05-2019 14:13
Japońskie koncerny Toyota i Panasonic zapowiedziały rozwój "połączonej z siecią" usługi dla rozwoju mieszkań i miast. W tym celu chcą powołać do życia nową firmę. Wcześniej rozpoczęły współpracę w obszarze samochodów elektrycznych.

Oznacza to poszerzenie współpracy, w ramach której w styczniu br. ogłoszono powstanie spółki joint venture, której celem jest produkcja baterii dla samochodów elektrycznych, a także połączenie sił w obszarze badań i rozwoju.

Toyota i Panasonic chcą koncentrować się na rozwoju technologii zapewniającej spersonalizowane usługi dla domów.
fot. mat. pras.

W ramach nowego podmiotu Toyota i Panasonic chcą koncentrować się na rozwoju technologii zapewniającej spersonalizowane usługi dla domów. Jego działalność ma ruszyć na początku przyszłego roku. Oba koncerny mają mieć po 50 proc. udziałów w nowej firmie.

- Połączymy nasze siły, aby zaoferować nowe wartości dla codziennego życia - zapowiedział prezes Panasonica Kazuhiro Tsuga.

Jak tłumaczy agencja Reutera Toyota i Panasonic zacieśniają współpracę w obliczu zmian zachodzących w przemyśle motoryzacyjnym, w którym dotychczasowi producenci samochodów muszą konkurować z podmiotami technologicznymi w takich obszarach jak usługi współdzielenia przejazdów czy też transportu niskoemisyjnego.

W związku z tym Toyota zapowiedziała, że będzie nie tylko sprzedawać samochody, ale również i roboty dla gospodarstw domowych i na potrzeby przemysłu. Chce także wejść na rynek przewozu osób i usług energetycznych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019