Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Po tym można poznać firmy, które mają problemy finansowe

Autor:  Bartosz Dyląg  |  14-05-2019 20:00  |  aktualizacja: 14-05-2019 21:16
Syndrom firm, które mają problemy finansowe jest taki, że łatwo dają zabezpieczenia bankom.

Potem jest o nie coraz trudniej, a na końcu nie ma już nic, wszystko zostało wydane – zwraca uwagę Jadwiga Dyktus, prezes Towarzystwa Finansowego „Silesia”.

Łatwo poznać firmy, które mają problem finansowy - prosty syndrom podała na Europejskim Kongresie Gospodarczym Jadwiga Dyktus, prezes Towarzystwa Finansowego „Silesia”
Fot. Shutterstock

Jadwiga Dyktus powołuje się na swoje 30-letnie doświadczenie w restrukturyzacji i przywołuje przykład firmy z obrotem 100 mln zł, która stała pod ścianą.

– Byli partnerzy gotowi kooperować, ale poziom zadłużenia był przekroczony i nie dało się prowadzić działalności – wyjaśnia prezes Towarzystwa Finansowego „Silesia”.

Jej zdaniem w zakresie kondycji finansowej spółek nie zawsze można polegać na sprawozdaniach biegłych rewidentów.

- Spółka miała świetne sprawozdania finansowe z ostatnich lat, kilka milionów złotych zysków na papierze. Nie było przeterminowanych należności, zadłużenie było cały czas prolongowane. Biegły opisywał jeden moment z działalności firmy – podkreśla Jadwiga Dyktus.

Artykuł powstał na powstał na bazie panelu "Restrukturyzacja" w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019