Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Facebook tworzy w Szwajcarii firmę FinTech

Autor: PAP
Dodano: 17-05-2019 21:13 | Aktualizacja: 17-05-2019 21:17

Facebook tworzy w Szwajcarii firmę finansowo-technologiczną, która ma koncentrować się m.in. na płatnościach, technologii łańcucha bloków oraz analizie danych i inwestycji - podała w piątek agencja Reutera.

Jak napisała agencja, informacja o tym pojawiła się w rejestrze handlowym w Genewie.

Facebook Global Holdings jest udziałowcem spółki Libra Networks, która została zarejestrowana w Genewie 2 maja. Jak wynika z zapisów w rejestrze, firma ma zajmować się świadczeniem usług z zakresu finansów i technologii oraz rozwojem związanego z tym sprzętu oraz oprogramowania.

Facebook, z którego korzysta przeszło 2 mld osób, nie skomentował sprawy - pisze Reuters. Jak dodaje, spółka Libra Networks ma skupiać się na "inwestycjach, płatnościach, finansach, analityce, bazach danych, technologi łańcucha bloków, kwestiach zarządzania tożsamością i innych technologiach".

Reuters przypomina też, że właściciel WhatsAppa, Messengera and Instagrama, z których każdy ma ponad miliard użytkowników, w ostatnim czasie przyciągnął zarówno uwagę opinii publicznej, jak i zainteresowanie organów nadzorczych z powodu nieprawidłowości dotyczących prywatności i zabezpieczania danych osobowych użytkowników.

Czytaj także: Facebook negocjuje ugodę; możliwy niezależny nadzór nad firmą

Agencja przypomina też informacje dziennika Wall Street Journal, że Komitet Bankowy Senatu USA skierował przed kilkoma dniami list otwarty do założyciela i prezesa Facebooka Marka Zuckerberga, prosząc go o udzielenie organom państwowym szczegółowych informacji na temat przygotowywanego przez jego firmę projektu i pytając, w jaki sposób nowy system płatności oparty na kryptowalutach odnosi się do kwestii prawnych, prywatności i ochrony konsumentów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020