Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Nie jest zagrożony cel, jakim jest wdrożenie e-recepty we wszystkich gabinetach od 1 stycznia 2020 r.

Autor:  PAP/DC  |  23-05-2019 09:54
W całej Polsce e-recepty wystawia ponad 3,5 tys. lekarzy, 600 placówek, a w Małopolsce 51 – mówił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Podkreślił, że cel, jakim jest wdrożenie e-recepty we wszystkich gabinetach lekarskich od 1 stycznia 2020 roku, nie jest zagrożony.

W środę,22 maja wiceminister spotkał się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim z przedstawicielami placówek medycznych. Takie konferencje przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia są planowane w każdym województwie. Chodzi o to, by namówić kolejnych lekarzy do wystawiania recept w formie elektronicznej.

Nie jest zagrożony cel, jakim jest wdrożenie e-recepty we wszystkich gabinetach od 1 stycznia 2020 r.
mat. pras.

Od 1 stycznia 2019 r. może je realizować w każdej aptece w Polsce.

- Z tygodnia na tydzień recept elektronicznych jest coraz więcej. Spotykamy się z lekarzami w całej Polsce, żeby odpowiedzieć na ich pytania - powiedział  Janusz Cieszyński.

Dodał, że w Małopolsce wystawiono do tej pory ponad 40 tys. elektronicznych recept, najstarszy lekarz, który je wypisuje, praktykuje w Tarnowie i ma 83 lata, najmłodszy - także z Tarnowa ma 27 lat.

- Placówki, które już weszły w e-recepty, widzą ich zalety i zaczynają je stosować powszechnie dla wszystkich swoich pacjentów - dodał podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Janusz Cieszyński podkreślił, że e-recepta to przede wszystkim wygoda dla pacjenta: nie można jej zgubić, zniszczyć, jest zawsze czytelna i dostępna w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), można zrealizować tylko wybrane pozycje lub kupić np. jedno z trzech opakowań.

Wiceminister zdrowia przypomniał, że kiedy wdrażano elektroniczne zwolnienia, wzrost w ich wydawaniu nastąpił "w ostatnich miesiącach, a nawet tygodniach" tego wdrażania, więc należy sądzić, że podobnie będzie z e-receptami.

- Cel, jakim jest wdrożenie e-recepty we wszystkich gabinetach lekarskich od 1 stycznia przyszłego roku, nie jest zagrożony - powiedział Janusz Cieszyński. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019