Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Nissan sprzedaje w salonach ładowarki do elektryków

Autor:  PAP/PSZ  |  23-05-2019 20:40
Japoński koncern motoryzacyjny Nissan Motor wybrał międzynarodowego producenta elektroniki firmę Delta Electronics jako głównego dostawcę systemów ładowania dla jego pojazdów elektrycznych w Tajlandii - poinformowała japońska agencja Kyodo.

Nissan zdecydował się na Delta Electronics po wprowadzeniu w maju na tajwański rynek w pełni elektrycznego modelu Leaf - wskazało Kyodo. W ten sposób japoński producent samochodów chce zapewnić użytkownikom ekologicznego pojazdu dostęp do domowych i publicznych stacji ładowania.

Na zakup modelu Nissan Leaf w Tajlandii trzeba zebrać niemal 2 mln batów.
Fot. mat. pras.

Nissan Leaf kosztuje 1,99 mln batów (62,2 tys. dolarów).

Tajski oddział Delta Electronics dostarcza szybkie ładowarki prądu przemiennego dla pojazdów elektrycznych przeznaczone do użytku prywatnego i korporacyjnego oraz szybkie ładowarki prądu stałego przeznaczone do użytku publicznego - poinformował rzecznik Nissana Suthakorn Apirajkamol. Zaznaczył, że oba typy ładowarek można kupić w 32 salonach Nissana w całym kraju. Delta Electronics zapewnia ponadto ich montaż i serwis.

Jak wynika z danych Centrum Badawczego Kasikorn (KRC), popyt na pojazdy z napędem elektrycznym gwałtownie wzrósł w Tajlandii po wprowadzeniu przez rząd, w obawie o zanieczyszczenie powietrza w stolicy kraju, ulg podatkowych i obniżki akcyzy na tego rodzaju samochody.

Według KRC sprzedaż elektryków w Tajlandii wzrosła w 2018 r. o 75 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, do 21 tys. egzemplarzy. Prognozy centrum badawczego zakładają, że w 2019 r. sprzedaż wzrośnie o około 80 proc. do 38 tys. egzemplarzy.

Rząd Tajlandii przyjął plan zakładający, że do 2036 r. po tamtejszych drogach będzie jeździć 1,2 mln elektrycznych samochodów - przypomniała agencja.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019