Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Białystok: przeszło 22 mln zł będzie kosztować dostawa i obsługa biletomatów

Autor:  PAP/JD  |  26-05-2019 11:23
Ponad 22 mln zł będzie kosztowała dostawa i obsługa biletomatów w miejskich autobusach w Białymstoku. Miasto rozstrzygnęło przetarg i zwiększyło budżet, bowiem wszystkie oferty przewyższały kwotę przeznaczoną na ten cel.

  • Dostawa i obsługa 255 biletomatów realizowana jest w ramach projektu „Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku”, który otrzymał unijne dofinansowanie.
  • Do przetargu stanęły trzy firmy i jedno konsorcjum, a ich oferty wahały się od 21,5 mln zł do 32,2 mln zł. Miasto chciało na ten cel przeznaczyć 16,9 mln zł brutto.
  • Już wtedy władze miasta zapowiadały, że będą analizowały wszystkie oferty.

Ponad 22 mln zł będzie kosztowała dostawa i obsługa biletomatów w miejskich autobusach w Białymstoku
Fot. A. Aleksandravicius Shutterstock

Zdecydowano się wybrać ofertę firmy Pixel, która opiewa na ponad 22,1 mln zł - wynika z informacji zamieszczonej w Biuletynie Informacji Publicznej. Jak napisano, oferta przewyższa kwotę, którą chciano przeznaczyć, jednak zamawiający - miasto Białystok - zwiększa środki do wysokości ceny wybranej oferty.

Biletomaty zgodnie z ogłoszeniem przetargowym mają być zamontowane w miejskich autobusach do końca roku. W każdym autobusie ma być zamontowany jeden biletomat, a płatności za bilet będzie można dokonywać przy pomocy kart miejskich i kart bankowych.

Zakup biletomatów realizowany jest w ramach projektu z unijnego programu Polska Wschodnia na lata 2014-2020. Cały projekt wart jest ponad 161 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi blisko 105,5 mln zł. Zakłada on też między innymi zakup biletomatów stacjonarnych, a także kupno co najmniej 72 autobusów, przebudowę kilku ulic w mieście i utworzenie parkingu typu park and ride przy jednej z ulic.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019