Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Polska utrzymała 5. miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej Global Best to Invest

Autor: PAP/DC
Dodano: 03-06-2019 13:51

Polska utrzymała 5. miejsce w rankingu Global Best to Invest 2019 i zwiększyła liczbę realizowanych projektów bezpośrednich inwestycji zagranicznych - poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Jak zauważa MPiT, Polskę wyprzedziły jedynie Chiny, Niemcy, Wielka Brytania i Indie. "W niepewnym otoczeniu i przy spadającej od kilku lat wartości globalnej bezpośrednich inwestycji zagranicznych Polska pozostaje bezpiecznym i korzystnym miejscem do inwestowania, już nie lokalnie, a globalnie" - komentuje resort.

Ranking sporządziła amerykańska firma badawcza Conway Analytics. Bierze ona pod uwagę inwestycje o wartości powyżej 1 miliona dolarów, kreujące minimum 20 nowych miejsc pracy oraz 1 tys. m2 nowej powierzchni.

Według niej w Polsce w 2018 r. zrealizowano 163 projekty BIZ. Tym samym w najnowszym rankingu utrzymaliśmy wysoką, 5. lokatę.

W 2018 roku do zajęcia 5. miejsca wystarczyło 140 realizowanych projektów BIZ, zaś zeszłoroczny awans - z 6. miejsca w 2017 roku - potwierdza naszą unikalną zdolność do pozyskiwania inwestycji w ramach BIZ czytamy w komunikacie resortu.

Z Europy Środkowo-Wschodniej w pierwszej dziesiątce najatrakcyjniejszych krajów dla BIZ, oprócz Polski, znalazły się tylko Węgry. Zajmują one 10. miejsce, z liczbą 80 zrealizowanych projektów BIZ.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019