Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Xbox: nowa konsola będzie znacznie szybsza

Autor: PAP/TE
Dodano: 10-06-2019 11:22

Dzięki zastosowaniu procesora AMD przyszła generacja konsoli do gier Xbox będzie cztery razy szybsza od obecnego urządzenia, Xbox One X - ogłosił koncern Microsoft w Los Angeles na wydarzeniu poprzedzającym targi E3. Konsola ma zapewniać 120 klatek na sekundę.

Urządzenie, które nazwano roboczo Project Scarlett ma trafić do sprzedaży pod koniec 2020 roku. Razem z nim pojawi się nowa odsłona gry "Halo". Jednocześnie amerykański koncern zapowiedział, że platforma do streamingowa dla gier rozpocznie działalność w październiku. Będzie wykorzystywać technologię chmury.

Tegoroczna edycja targów branży gier wideo rozpoczyna się we wtorek. Po raz pierwszy z udziału w wystawie zrezygnował największy konkurent Microsoftu w tym segmencie, czyli Sony. Media oceniają, że japoński koncern chce oficjalnie ogłosić wprowadzenie nowej konsoli w późniejszym terminie. Do tej pory PlayStation 4 było najlepiej sprzedającym się urządzeniem tej generacji konsol.

Xbox One zadebiutował na rynku w 2013 roku. Jednak wysoka cena spowodowała, że urządzenie początkowo nie cieszyło się dużą popularnością. Później sytuacja się zmieniła, jednak konsola Microsoftu nigdy nie nadrobiła początkowej straty do Sony.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020