Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Wakat po wiceministrze energii Tobiszowskim przyczyną odejścia posła Sitarskiego

Autor: PAP/AH
Dodano: 14-06-2019 11:10

Poseł Krzysztof Sitarski odkrył brak demokracji w klubie Kukiz'15 w momencie, kiedy pojawił się wakat na stanowisku wiceministra energii, a ponieważ ma dobre relacje z PiS więc najprawdopodobniej liczy na tę funkcję - stwierdził w piątek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Sitarski w czwartek opuścił klub Kukiz'15. Uzasadniając swoją decyzję napisał w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych, że Kukiz'15 "nie spełnia obecnie założeń idei, dla których wstąpił do ruchu".

Kukiz powiedział w piątek w radiowej Trójce, że "poseł Sitarski odkrył brak demokracji w klubie Kukiz'15 w momencie, kiedy pan Grzegorz Tobiszowski, były wiceminister energetyki i górnictwa został europarlamentarzystą i pojawił się wakat na stanowisku wiceministra energii".

"A ponieważ jest w dobrych relacjach pan Sitarski z Prawem i Sprawiedliwością najprawdopodobniej liczy - podobnie jak, kiedyś pan Adam Andruszkiewicz - na funkcję wiceministra w tym resorcie. I to cała filozofia. I tyle" - powiedział lider Kukiz'15.

Dopytywany, czy tak przypuszcza, czy coś wie, Kukiz odparł: "Tak huczy w sejmowych kuluarach. To, czy on tę funkcję dostanie, czy nie, to będziemy się przyglądać". "Natomiast po prostu tak sobie założył i tyle" - stwierdził lider Kukiz'15.

Sitarski poinformował, że złożył w czwartek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oświadczenie o wystąpieniu z klubu Kukiz'15 i jest w tej chwili posłem niezrzeszonym.

W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku Sitarski napisał, że "pozycja Ruchu Obywatelskiego Kukiz'15 nie spełnia obecnie założeń idei", dla których on zrezygnował "z dotychczasowego życia zawodowego i poświęcił się w całości pracy na rzecz obywateli".

"Miałem nadzieję, że doświadczenia związane z wyborami, zarówno samorządowymi jak i do Parlamentu Europejskiego, zmienią styl zarządzania klubem oraz przypomną nam o idei, dla której szliśmy pod marką Kukiz'15. Zabrakło determinacji, a także woli negocjacji. Bo to jest istotą prowadzenia rozsądnej polityki i skuteczności działania. Od pierwszego dnia Paweł Kukiz nie dostrzegał wartości dodanej w osobach, które miały swoje zdanie" - dodał.

Sitarski poinformował, że do końca kadencji będzie pracował m.in. nad zlikwidowaniem opłat za wjazd do stref czystego transportu, obniżeniem obciążeń podatkowych dla pojazdów nisko i zeroemisyjnych, zwiększaniem możliwości wykorzystania energetyki odnawialnej przez obywateli i walką z wysokimi cenami energii elektrycznej.

Po odejściu Sitarskiego klubu Kukiz'15 będzie liczył 25 posłów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020